Podstawowe informacje dot. Karty Dużej Rodziny

Od dnia 16.06.2014r. w całej Polsce rodziny z minimum trójką dzieci mogą składać wnioski o przyznanie Karty Dużej Rodziny. 
 
Tańsze bilety na wydarzenia kulturalne, wystawy, muzea, przejazdy komunikacją publiczną, a nawet wakacje - na to mogą liczyć rodziny wielodzietne dzięki Karcie Dużej Rodziny. 
 
O Kartę Dużej Rodziny starać może się rodzina z minimum trójką dzieci bez względu na dochód. Wnioski składa się w gminie właściwej dla miejsca zamieszkania. Imienne karty z numerem PESEL wydawane są każdemu członkowi rodziny. Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny jest uzupełnieniem lokalnych dla dużych rodzin.
 
Dokładny wykaz zniżek znajduje się na stronie ministerialnej stronie rodzina.gov.pl i będzie na bieżąco aktualizowany.
 
Sposób realizacji programu został określony w rozporządzeniu Rady Misitróda z dnia 27 maja 2014r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu dla rodzin wielodzietnych (Dz. U. poz. 755).
 
 
 
KARTA DUŻEJ RODZINY w Gminie Ostróda
 
Wójt Gminy Ostróda informuje, że Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 27 maja 2014r. (Dz.U. z dnia 5 czerwca 2014r. poz. 755) dotyczące wprowadzenia programu „ Karta Dużej Rodziny” na terenie gminy Ostróda realizuje Referat Organizacyjny i Spraw Obywatelskich ul. Jana III Sobieskiego 1 14-100 Ostróda.
 
Informacje dla rodzin wielodzietnych o przysługujących im uprawnieniach na podstawie programu są umieszczone na stronie internetowej urzędu obsługującego ministra do spraw zabezpieczenia społecznego: www.rodzina.gov.pl
 
W celu skorzystania z programu należy zgłosić się do Urzędu Gminy parter pokój Nr 117, tel 896760717.

 

Informacja pochodzi z Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Ostróda
http://www.ugostroda.f117.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.ugostroda.f117.pl/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=5143